Chiang Rai to nie tylko główne miasto i trzy słynne świątynie, ale to także wiele atrakcji dookoła.

Plantacje herbaty, gorące źródła, cudowne górskie krajobrazy, „dziwne” świątynie, fantastyczny park z atrakcjami, a do tego lokalne wioski i plemiona… To wszystko znajdziesz w obrębie 50 km od miasta.

Możesz tam się udać lokalnym busikiem – jak  do Singha Park za parę groszy, taxi lub ewentualnie z wycieczką zorganizowaną ze swojego hotelu;  ale najbardziej polecam udać się tam samemu z własnym środkiem transportu.

Przepiękne miejsca, które będąc w Chiang Rai należy zobaczyć 🙂

  • Choui Fong Tea Plantation

Przepiękne miejsce na północy Tajlandii. Niekończące się pola herbaciane, przepiękne krajobrazy, degustacja zebranej herbaty…Idealne miejsce na relax z kubkiem herbaty 🙂Chiang Rai okolicePlantacje i firma działająca już ponad 40 lat na rynku, która szczyci się produkcją jednej z najlepszych w tym kraju herbat. Ręcznie zbierane liście, uprawy na wysokości ponad 1000m; to wszystko sprawia, że herbata ma tutaj idealne warunki klimatyczne do wzrostu i jest jedną z lepszych w Tajlandii.

Do wyboru do koloru: zielona, czarna, jaśminowa…

Miejsce na mapie znajdziesz tutaj Choui Fong Tea Plantation

  • Wat Huay Pla Kang

Będąc w okolicach Chiang Rai na północy Tajlandii, nie sposób jest nie zobaczyć ogromnego posągu Buddy, który spogląda na nas z daleka… Chiang Rai okoliceTak na prawdę to kompleks trzech świątyń WAT HUAY PLA KUNG: Wielki Budda, 9- piętrowa pagoda oraz biała sala, zwana małą białą świątynią.

A przyglądając się z bliska, to nie Budda, tylko chińska bogini płodności, litości i miłosierdzia – Guan Yin i każdy kto tu przyjeżdża, modli się do bogini w swojej intencji. Jest to bardzo popularne miejsce. Po modlitwie, można się udać do przepięknej pagody, by po małych schodkach prowadzących na 9 piętro i  stamtąd możemy podziwiać piękne krajobrazy dookoła. Także można podjechać windą (40 batów) na ostatnie piętro do głowy bogini Guan Yin i stamtąd przez małe okienko podziwiać okolice.

Jeśli nie masz siły by przejść kilkaset metrów z jednej świątyni do drugiej to zawsze możesz skorzystać z lokalnego autobusu w Hello Kity.Miejsce na mapie znajdziesz tutaj Wat Huay Pla Kang

  • Pong Phra Bat Hot Spring

Jest to wielki kompleks, w którym można odpocząć w jednym ze źródeł z gorącą wodą. Tak na prawdę jest tu kilka małych basenów z gorącą wodą.

W jednym można moczyć tylko nogi, w drugim przy stole możesz poczytać lokalną prasę mocząc nogi, a w trzecim większym basenie, można wejść do pasa i się wykąpać. Dodatkowo w budynku obok można wynająć mały pokoik z gorącym źródłem i tam relaksować się w swoim towarzystwie. Wstęp na ogólne źródła jest bezpłatny, a do prywatnych pokoi bilet kosztuje około 50 Baht za jedną osobę i 80 baht za dwie.

Woda w każdym źródle ma temperaturę 51 stopni Celsjusza, i śmieszną sprawą jest tutaj, że lokalsi kąpią się tutaj wygrzewając swoje kości, a niektóre panie, przy okazji, gotują w tej wodzie jajka na twardo.Miejsce znajdziesz tutaj na mapie

  • Singha Park

Cudowne miejsce na relax, a także jeden z ładniejszych i największych parków w Tajlandii, tuż obok Chiang Rai.

A tak naprawdę, to wielkie pola plantacji herbaty i mnóstwo atrakcji dookoła. Można zwiedzać spacerowo, rowerowo a nawet tramwajowo.Chiang Rai okoliceRestauracje, pola kwiatowe, mini Zoo, unoszące się w powietrzu balony, przepiękne jezioro i punkty widokowe na pola herbaciane, mnóstwo imprez dla mieszkańców. Sama tu uczestniczyłam w kilku rajdach rowerowych, w których brało udział tysiące ludzi.

Na pewni nie będziesz się nudzić 🙂Miejsce na mapie znajdziesz tutaj Singha Park Chiang Rai

  • Jadae House – kawa z widokiem na góry

Również pięknym miejscem są góry Doi Chang a w nich fantastyczne miejsca na relax czy odpoczynek na farmie kawowej. Gdzie można skosztować kawy zebranej właśnie z lokalnej farmy i podziwiać cudowne widoki dookoła.

Jedno z takich miejsc jest tutaj: JADAE HOUSE 'IRONDark Cafe’ 360 view point „

Dla mnie rewelacja, bo z filiżanką kawy i ciastkiem, można się podziwiać góry 😊

  • Wat Saeng Kaeo Phothiyan

A na koniec zwiedzania Chiang Rai i okolic, zapraszam Was do niezwykłej świątyni. W okolicy 30 km od miasta, znajdziesz takie cudowności poniżej. Wat Saeng Kaeo Phothiyan to ogromny kompleks świątyń, zbudowany w nowoczesnym stylu w północnej części Tajlandii.

Chiang Rai atrakcjePowstała w 2006 roku i ciągle jest w budowie. A dlaczego w nowoczesnym stylu?

Bo tuż obok Buddy czy Ganesha, mamy diabły z piwem w ręku czy z telefonem w kieszeni z wyświetlonym Facebookiem czy innymi social mediami 😉Chiang Rai atrakcjeChiang Rai atrakcjeChiang Rai atrakcjePrzepięknie i kolorowo dookoła. Wielkie postaci mnichów, fontanny, kolorowe figurki, tunele kwiatowe czy Wielki Budda, do którego brzuszka, trzeba wrzucić grosik na szczęście 🙂

I co najważniejsze, w świątyni tej mieszka jeden z najsłynniejszych mnichów w Tajlandii. Który podobno patrząc na człowieka, może wyczytać jego aurę i przepowiedzieć przyszłość.

Niestety szkoda, że wizyta u niego kosztuje majątek…

I że teraz jest bardziej dostępny dla celebrytów niż normalnych ludzi…

No ale cóż…

Film z tej świątynie zobaczycie pod linkiem

Chiang Rai atrakcjeChiang Rai atrakcjeNa mapie tutaj: https://goo.gl/maps/Vtt1VYyDqbGHQWHc6


Jak sami widzicie Chiang Rai to nie tylko atrakcje w mieście, ale też nieopodal. Warto zobaczyć je wszystkie, bo pokazują Tajlandię z różnej strony…

Dla tych co jeszcze nie widzieli artykułu o samym Chiang Rai – zapraszam tutaj

Chiang Rai zachwycające świątynie i inne atrakcje

A dla tych, którzy mają więcej czasu, zapraszam na super dwudniową wycieczkę

Chiang Rai i Złoty Trójkąt

Tajlandia północna przy granicy z Mjanmą

Dla mnie warte odwiedzenia 🙂

 

 

Please follow and like us:
error
fb-share-icon