Muzeum Żaby - atrakcja dla małych i dużychMuzeum Żaby – atrakcja dla małych i dużych – wspaniałe muzeum, w którym znajdziemy przeróżne rzeczy związane z postaciami żabek. Odwiedziłam je zupełnie przypadkiem przy okazji wydarzenia, które miało miejsce w dworku, w którym to akurat muzeum się znajduje.

Działa już ono od 2007 roku w dwóch salach w Domu Kultury w Żabiej Woli mieszczącego się w XIX-wiecznym dworze szlacheckim. Od powstania muzeum zaczęto gromadzić żabie eksponaty, poprzez dary ludzi dobrej woli, którzy także udostępniali swoje zbiory i w chwili obecnej żabek jest około 2 tys. Są to żabki małe, duże, z mosiądzu i porcelany; zegarki, maskotki, żabki do papieru; rożnego rodzaju figurki zaprojektowane przez artystów, rzemieślników i dekoratorów na podobieństwo ludzi, ludzkich sytuacji i atrybutów człowieka.


Muzeum to jest drugą największą placówką tego typu w Polsce. Pierwszą jest Muzeum Żaby w Kudowie Zdrój przy Narodowym Parku Gór Stołowych, w którym też byłam, jednakże tutaj żabki są bardziej wyeksponowane.

Muzeum Żaby w Żabiej Woli czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 11: 00 – 18: 00 zaś w soboty w godzinach: 9:00 – 12:00 i wstęp jest bezpłatny.

Jest to bardzo fajna atrakcja dla dzieci także edukacyjna, by zapoznały się z życiem żabek i ich środowiskiem naturalnym. Ja byłam zachwycona tym muzeum, tyle żabek dookoła, i nie wiedziałam, że ktoś się interesuje takim tematem i takie żabki kolekcjonuje 🙂Muzeum Żaby - atrakcja dla małych i dużychAby znaleźć żaby : N 52° 01.899 E 020° 41.426 🙂

Please follow and like us:
error
fb-share-icon