Ha Long Bay to jedno z miejsc obowiązkowych do zobaczenia w Wietnamie 🤩

Jedno z piękniejszych miejsc w Wietnamie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Słynące z przepięknych wapiennych gór wznoszących się ze szmaragdowych wód, które powstały tysiące lat temu.

Jest to zatoka w północnej części Wietnamu, która zajmuje powierzchnię 1500 km² i na której rozsianych jest około 1900 skalistych wysp i wysepek.

Nazwa Ha Long Bay oznacza „Zstępujący smok” i pochodzi z lokalnej legendy, kiedy to Wietnamczycy walczyli z chińskimi najeźdźcami. W legendzie tej bogowie wysłali rodzinę smoków aby pomóc w obronie ziemi.

W czasie walk rodzina smoków zaczęła wypluwać klejnoty i jadeit.

Klejnoty te zamieniały się w wyspy i wysepki rozsiane po zatoce i łącząc się ze sobą, zaczęły tworzyć wielki mur przeciwko najeźdźcom… i tak podobno powstał kraj zwany Wietnam 🤩A miejsce, w którym spadła Matka Smok, nazywało się właśnie Ha Long.

Ha Long Bay Wietnam  – rady praktyczne 🤩

  • Możemy tutaj przyjechać sami i wszystko zorganizować sobie samemu na miejscu.
  • Możemy także przybyć na jednej z wielu zorganizowanych wycieczkach z Hanoi 🤩

Ja sama skorzystałam z takiej wycieczki i Wam przedstawię jak to wyglądało.

Cena za jeden dzień zwiedzania Ha Long Bay zaczyna się od 40$ do 65$ w zależności od agencji.

Cena za dwa dni to 100$ i wtedy śpimy noc na statku. Ja byłam na jednodniowym wypadzie i to zupełnie wystarczy bo według mnie wyjazd dwudniowy zawiera dokładnie to samo tylko śpimy na statku… plus możemy rozkoszować się wschodem słońca… co kto lubi…

W cenie wyjazdu jest wliczony przejazd autobusem z Hanoi i z powrotem, ceny za atrakcje, stateczek, lunch, przekąski i winko o zachodzie słońca 🤩W ciągu dnia oprócz wspaniałego rejsu wzdłuż wystających wysokich skał i wysp, zwiedzamy także dwie jaskinie: Luon Cave na kajakach lub bambusowych łodziach i Suprising Cave z pięknymi formacjami skalnymi w środku.

Do tego odwiedzany wyspę Titop gdzie wdrapujemy się na szczyt i podziwiany piękne widoki z punktu widokowego a potem relaksujemy się na plaży 🤩

A na stateczku relaksujemy się pomiędzy wieloma wyspami, pijemy napitki integrujemy się z ludźmi z całego świata i miło spędzamy czas 🤩Pozdrawiam tutaj studenta ze Szczecina, którego właśnie spotkałam na statku 😋

Przed samą wycieczką odwiedzany jeszcze Centrum Pereł, w którym możemy poznać historię pereł i sposób ich wyławiania oraz zakupić coś dla siebie w wielkim sklepie oferującym wszelką biżuterię na każdą kieszeń 🤩Ha Long Bay na 1 dzień:

1. Ha Long Bay – Sung Sot (Surprise) Cave

Jaskinia Sung Sot oznacza Zaskoczoną Jaskinię lub Niesamowitą Jaskinię na wyspie Bo Hon i jest jedną z najbardziej spektakularnych i największych grot w zatoce Ha Long.

Jaskinia karasowa, dobrze podświetlona i przygotowana do spaceru.

Z formacji skalnych w wielkich grotach można zaobserwować kilka draperii, stalaktyty, stalagnaty i kolumny krasowe. Jest to ciekawe miejsce, które możemy zobaczyć w czasie naszego rejsu. Fajny spacer po pięknie oświetlonej jaskini.

Sung Sot (Surprise) Cave Na mapie: https://goo.gl/maps/3fmRLGWfZcVgKRcD9

2. Ha Long Bay – Luon Caves

Ciekawa jaskinia, do której możemy dostać się za pomocą kajaku lub bambusowej łodzi.

W zależności co wybieramy – płacimy extra 3$ obojętnie czy za kajak czy za bambusową łódkę i mamy godzinkę na explorowanie jaskini od środka.

Jak dla mnie to bardziej miejsce na kajaki niż na zwiedzanie jaskini, ale jest to coś ciekawego i na łodzi można zintegrować się z ludźmi ze statku.

Luon Caves Na mapie https://goo.gl/maps/JRDLGRwMyXZyV1wx83. Ha Long Bay  – Ti Top Island

Ti Top Island to interesująca wyspa, na której mamy dwie atrakcje.

Pierwszą z nich jest punt widokowy na okoliczne wysepki oraz obowiązkowy relax na plaży i kąpiel w morzu.

Na szczycie jest fantastyczny punkt widokowy, dojdziesz na niego w 15 minut bez problemu a widoki wynagrodzą Ci wszelkie zmęczenie po wielu schodkach na górę 🙂

Ti Top Island Na mapie https://goo.gl/maps/7kHV6mwebkSuhnjD8


Moja wycieczka na Ha Long Bay była jak najbardziej udana, gdyż przede wszystkim dopisała pogoda, były cudne krajobrazy a i można było poznać fajnych ludzi na statku.

Podobno nie zawsze na Ha Long Bay jest słonecznie i ja sama miałam trochę szczęścia, bo podobno dzień wcześniej była tutaj ulewa cały dzień.

No ale tak jest zawsze z pogodą, której się nie przewidzi…Ha Long Bay  – Jak dla mnie jest to miejsce warte zobaczenia 🤩

I polecam całkowicie 🤩

Aczkolwiek przy wielu ilościach turystów jest to miejsce mega zatłoczone i czasami odbiera to chęć na spacery kiedy przed Tobą i za Tobą idzie setka ludzi, którzy dokładnie chcą zobaczyć to samo.

Ale tak to jest z miejscami mega turystycznymi, a to właśnie jest takim jednym z nich.

Kto był to ręka w górę 😋

Ps. Jeśli jeszcze mnie nie znasz to zapraszam na mojego Instagrama i codzienne story z podróży  – zapraszam https://www.instagram.com/geozakrecona.pl/

 

Please follow and like us:
error
fb-share-icon