Ha Giang – jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Wietnamie.

Przepiękne krajobrazy, góry, tarasy ryżowe i słynna pętla w północnej części Wietnamu.

Jest to miejsce obowiązkowe dla każdego kto kocha góry, naturę i jazdę na motorze.

Dlatego, że mamy tutaj słynną górską pętlę, która jest wyzwaniem dla wszystkich kierowców wszelkich motorów. Ha Giang Wietnam

Pętla znajduję się w północnej prowincji Wietnamu i zaczyna się od miasta Ha Giang. Jest ona długości 375 km i jest na wysokości 1500-2000 m n.p. skąd rozpościerają się cudowne widoki na góry, tarasy ryżowe, stożki krasowe  cały magiczny Wietnam.

Można tutaj podróżować samemu na motorze albo przyłączyć się do wielu grup, które organizują takie wyprawy, tak jak właśnie ja to zrobiłam.

Nawet nie będąc kierowcą motoru, żeby nie ryzykować w górach to możemy zawsze skorzystać z Easy Rider, czyli zawodowego kierowcy, który nas wiezie a my sobie bezpiecznie podziwiamy krajobrazy 🤩

Ja skorzystałam z właśnie z takiej opcji bo nie jestem super kierowcą motoru i nie chciałam ryzykować więc wszystko sobie ogarnęłam w hostelu, w którym spałam Bong Hostel & Bikes – Ha Giang w Ha Giang.

Na mapie https://goo.gl/maps/v5husBwHJACRBmNg6

W Bongu Hostel znajdziesz swoją wycieczkę, grupę, motor i kierowcę.

Wszystko jest tutaj zaplanowane od samego początku do końca a Ty tylko enjoyujesz swój wyjazd i nie musisz się martwić o szczegóły.

Dostajesz mapki, ochraniacze na nogi i ręce, płaszcz przeciwdeszczowy, wszelkie rady i porady dotyczące jazdy a jeśli potrzebujesz kierowcę to masz możliwość wynajęcia Easy Ridera na tyle dni ile sobie życzysz.

Ha Giang WietnamHa Giang WietnamHa Giang WietnamDla mnie taki wyjazd to było mega rewelacyjne przeżycie i wróciłam cała zachwycona a przede wszystkim w wróciłam w całości a niektórzy niekoniecznie…

Ha Giang to jedno z piękniejszych miejsc w Wietnamie

Dla mnie numer jeden jeśli chodzi o wspaniałe krajobrazy ❤️

W zależności od czasu jakim dysponujemy możemy na tą górską pętle udać się na trzy lub cztery dni.

Moja trasa trwała 3 dni i jak dla mnie to był bardzo dobry wybór. W hotelu wybierając taką trasę, kiedy jedziemy z grupą czy naszym kierowcą mamy już wszystko zaplanowane po drodze, atrakcje, jedzenie, spanie – dlatego nie musimy sie tutaj martwić o takie przyziemne kwestie.

Poniżej chciałabym Wam pokazać każdy dzień osobno, bo dużo się działo, więc będą trzy artykuły na temt pętli w Ha Giang.

Również chciałbym Was zachęcić do odwiedzenia tego miejsca podczas swojego pobytu w Wietnamie.

Ja wróiłam zakochana w Ha Giang 🙂

Ha Giang WietnamHa Giang Wietnam

Dzień 1 🤩

Ruszamy w z hotelu po śniadaniu około godziny dziewiątej, pakujemy się w małe torby na 3 dni, które są przywiązywane do bagażników linkami by nam nic nie spadło po drodze.

Dostajemy kask, płaszcz przeciwdeszczowy, mapki, cały plan wyjazdu i dla chętnych ochraniacze, które są po to by w razie wypadku nie było większych urazów – o bezpieczeństwo trzeba dbać nawet jak się wygląda mało twarzowo 😋

A Ci co mnie śledzą to wiedzą, że czasem człowiek się przewróci na prostej drodze lub wpadnie do dziury w domu 🤣

W pierwszym dniu jesteśmy na wysokości około 1200 metrów a dookoła otaczającą nas piękne zielone tereny z górami, stożkami krasowymi oraz ciągnące się w nieskończoność pola ryżowe. Jest pięknie, zielono i słonecznie.Ha Giang WietnamHa Giang WietnamHa Giang WietnamTutaj można poznać wielkość gór, znaczną wysokość nad poziomem morza i poczuć pierwsze spotkanie z pętla – czyli lewo, prawo i góra – dół 🤩

W czasie 100 km trasy przewidzianej na dzień pierwszy odwiedzamy kilka punktów widokowych, fajnych kafejek z kawą a wieczorem relaksujemy się przy domowym obiedzie i „holly water” z całą grupą z ludźmi z całego świata 🤩

Na trasie jest mnóstwo punktów widokowych i miejsc do zrobienia fajnych zdjęć, nie sposób je wzystkie opisać w związku z  tym będą najważniejsze.

  • Quan Ba ​​Heaven Gate

Jedno z fajniejszych miejsc po drodze z kawiarenką z widokiem na niebiańskie widoki. To tutaj podobno według legendy jest brama do niebiańskiego świata…

W sumie tereny tutaj wygląają niebiańsko a miejsce jest fantastyczne. Można odpocząc na kawce i rozkoszować się pięknymi widokami.

Na mapie https://goo.gl/maps/TyPu17LH1Nvg1SzBA

Ha Giang Wietnam

  • Bac sum Pass

Trasa wiedzie coraz wyżej a po drodze mijamy liczne serpentyny i zielone tarasy ryżowe.

Po drodze jest wiele małych sklepików gdzie można się zatrzymać na zdjęcie i by coś zakupić do picia. A także wzdłuż drogi stoją lokalne panie, które sprzedają grillowane szaszłyki i jakieś przekąski.

Ha Giang WietnamHa Giang WietnamHa Giang WietnamHa Giang Wietnam

  • Bong Bang Homestay Yên Minh, Hà Giang, Wietnam

Po całym dniu dojeżdżamy do hotelu w miejscowości Yen Minh, jest tu wiele homestays, pokojów, które można wynająć bez problemu.

Jedni rezerwują wcześniej na Agodzie a inni jadąc z ulicy. Mój gueshouse był nad rzeczką w centrum miasta, fajne pokoje, miło i sympatycznie.

W cenę wyjazdu jest wliczona kolacja i śniadanie, tutaj jak w całym Wietnamie na tego typu atrakcjach bez napitków.

Jeśli rezerwujemy oddzielnie cena za miejsce  w pokoju wieloosobowym to około 30 złotych.

Ha Giang WietnamHa Giang WietnamPo kolacji i świętej wodzie, czyli lokalnym winie z kukurydzy każdy idzie grzecznie spać bo rano trzeba wstać na śniadanie i przyszykować się na cały dzień zwiedzania.

C.d.n…

A na koniec rada podróżniczki, gdzie szukać najlepszych lotów ?

Ja używam wyszukiwarki Skyscanner i zawsze tutaj sprawdzam wszytko dokładnie, analizuję co jak i za ile i dopiero wtedy wybieram najlepszy według mnie lot.

Tobie też polecam – kliknij tutaj Skyscanner, a już będziesz miał wszystkie loty na całym świecie w jednym miejscu.


Ha Giang to jedno z piękniejszych miejsc w Wietnamie 🤩

Dla mnie numer jeden jeśli chodzi o wspaniałe krajobrazy ❤️

Polecam każdemu kto będzie w Wietnamie 🤩

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało

Ps. Kolejne dni opisane w artykule tutaj:

Ha Giang – Dzień drugi

Ha Giang – Dzień trzeci

Please follow and like us:
error
fb-share-icon