Ha Giang – jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Wietnamie.

Przepiękne krajobrazy, góry, tarasy ryżowe i słynna pętla w północnej części Wietnamu.

Jest to miejsce obowiązkowe dla każdego kto kocha góry, naturę i jazdę na motorze.

Ha Giang Wietnam

Dzień 3 🤩

Ostatni dzień mojej górskiej wyprawy. Jesteśmy na wysokości 2 tysięcy metrów n.p.m. w okolicach pięknego kanionu Mi Pi Leng.

Jest to jeden z największych kanionów na świecie, a także najgłębszy w południowo-wschodniej Azji o głębokości 800 metrów.

Ha Giang WietnamByło pięknie i niebezpiecznie – ostre i ślepe zakręty, serpentyny i trochę niebezpieczne odcinki dróg.

Do tego wąskie drogi, które ledwo mieściły dwa pojazdy…

Kanion ten można zobaczyć zarówno z góry jak i z dołu, gdzie można udać się na fajną wycieczkę statkiem po rzece.

  • Bến thuyền hẻm Tu Sản

Pierwsza atrakcja to rejs stateczkiem.

Cena za bilet na rejs to 120 tysięcy dongów. Po zakupie biletów będziesz czekać na autobus wahadłowy z parkingu do stacji łodzi.

Statek płynie około godziny wśród kanionu.

Na mapie https://goo.gl/maps/NRJKskB8eCVeVDWq8

Mimo na początku deszczowej pogody podczas rejsu na statku pojawiło się słońce i każdy mógł cieszyć się pięknymi krajobrazami dookoła.Ha Giang WietnamHa Giang WietnamNa statku jako, że było nas tylko 10 osób to po godzinie każdy rozmawiał z każdym i nawet niektórzy pożyczali od współpasażerek sukienki 😋 Ekipa była międzynarodowa, więc było śmiesznie i wesoło.

Ja nie będę zdradzać tajemnicy mojej czerwonej sukienki ale tylko napiszę, że kto pyta to nie błądzi 🙂

Natomiast wszelkie sukienki można wypożyczyć na parkingu przed kasą biletową. Jest tam sklep tak samo jak małe statki obok rzeki, gdzie za 20 złotych możemy wypożyczyć sukienkę.Ha Giang WietnamHa Giang Wietnam

Ha Giang WietnamPo rejsie statkiem udajemy się z powrotem w góry by tym razem obserwować rzekę z 1400 metrów nad poziomem morza.

Jako, że na statku wszyscy się zaprzyjaźnili to z powrotem do Ha Giang jechaliśmy większą ekipą i często zatrzymywaliśmy się w rożnego rodzaju kawiarniach czy punktach widokowych na zdjęcia.

Ha Giang WietnamHa Giang WietnamHa Giang WietnamNiestety pogoda była jak na zdjęciach, raz słońce a raz deszcz i tak przez całą drogę do domu.

Ostatni odcinek był najdłuższy bo 150 km drogi a że po drodze niestety zatrzymała nas ulewa i mgła to jechaliśmy trochę wolniej i do hotelu dotarliśmy już po zmroku.

Mimo zmieniającej się co godzinę pogody, deszczu, mgły i chłodu w górnych partiach był to mega udany dzień i każdy mimo zmęczenia wrócił do domu bardzo szczęśliwy.Ha Giang WietnamHa Giang WietnamJa na swojej wyprawie byłam z dziewczyną ze Szwajcarii i razem z naszymi kierowcami już po całej wyprawie poszliśmy na wspólne piwo by odpocząć i jeszcze pobyć razem bo w czasie drogi tak się zaprzyjaźniliśmy.

Dla mnie te trzy dni w górach to najbardziej magiczne dni w Wietnamie 🤩

Przepiękne krajobrazy, pola ryżowe, zjawiskowy kanion – z wyprawy mimo mega zmęczenia wróciłam szczęśliwa.

I muszę stwierdzić, że jest to najpiękniejsza część Wietnamu, w której byłam 🤩Ha Giang WietnamHa Giang Wietnam – Rady praktyczne 😋

💎 Na górską wyprawę możemy jechać na 3 – 4 dni lub dłużej.

Można jechać samemu oczywiście i wypożyczyć motor w mieście. Wtedy trzeba wszystko przygotować wcześniej – mapy offline, hotele, punkty… W górach internet był bardzo słaby lub wcale.

💎 Możemy dołączyć się do grupy z przewodnikiem, który pokazuje nam wszystko, mamy zapewnione wtedy wszystko po drodze – nocleg, lunch, obiad, śniadanie, atrakcje, bilety, parkingi.

Tutaj fajne jest to, że możemy poznać ludzi z całego świata i razem jechać na wyprawę – jest fajnie i wesoło a wieczorem jest wspólna kolacja i impreza. W takiej grupie czasem jest 5 osób a czasem 20 w zależności od dnia.

Taka wyprawa ze wszystkim kosztuje 130$ na trzy dni.

💎 Jeśli nie chcemy jednak ryzykować w górach na motorze samemu to możemy zawsze skorzystać z Easy Rider, czyli zawodowego kierowcy, który nas wiezie a my sobie bezpiecznie podziwiamy krajobraz 🤩

Tutaj mamy tak samo wszystko wliczone w cenę i za trzy dni koszt takiej wyprawy to 170$.

Sama trasa nie jest bardzo trudna ale z racji tego, że to są góry, serpentyny, jest stromo a do tego po drodze często jest deszcz to może być niebezpiecznie.

Z mojej wyprawy parę osób miało problemy, parę dziewczyn nie umiało wjechać motorem do góry i paru chłopaków się wywaliło rozwalając sobie kolana.Ha Giang WietnamJa wszystko sobie ogarnęłam w hostelu, w którym spałam Bong Hostel & Bikes – Ha Giang.

Fajny ładny i czysty hostel w centrum miasta Ha Giang, śpimy w dormitorium w pokoju z 10 łóżkami a rano mamy pyszne śniadanie. Cena za nocleg 20 złotych ze śniadaniem.

Wszystko było profesjonalne i jestem bardzo zadowolona z tego miejsca Bong Hostel Ha Giang  a cały tour można znaleźć także na Trip Advisorze  Bong Hostel, Bikes & Tours ale polecam Wam rezerwować bezpośrednio w hostelu na recepcji.Ha Giang WietnamHa Giang WietnamHa Giang WietnamHa Giang WietnamHa Giang WietnamNiezbędne rzeczy do zabrania na wyprawę:

– Poncho
– Okulary przeciwsłoneczne
– Wodoodporna torba
– Telefon: Pobierz mapę offline w górach internet jest słaby
– Power Bank
– Aparat
– Kostium kąpielowy
– T-shirt, Tank Top, wiatrówka, kurtka, wygodne spodnie/szorty
– Krem przeciwsłoneczny
– Spray na komary

Przyjazd do Ha Giang

Z Hanoi do Ha Giang mamy autobusy, które kursują mniej więcej trzy razy dziennie i przejazd trwa 8 godzin.

Ja jechałam autobusem od godziny 8 rano i około godziny 15 byłam na miejscu, po drodze mamy kilka przystanków na lunch i toaletę a autobus był nocnym, czyli można było leżeć i spać.

Cena za autobus nocny to 250,000 dongów.

Autobus VIP siedzące eleganckie fotele – 350, 00 dongów.


A na koniec rada podróżniczki, gdzie szukać najlepszych lotów ?

Ja używam wyszukiwarki Skyscanner i zawsze tutaj sprawdzam wszytko dokładnie, analizuję co jak i za ile i dopiero wtedy wybieram najlepszy według mnie lot.

Tobie też polecam – kliknij tutaj Skyscanner, a już będziesz miał wszystkie loty na całym świecie w jednym miejscu.

Wietnam rady praktyczneHa Giang to jedno z piękniejszych miejsc w Wietnamie 🤩

Dla mnie numer jeden jeśli chodzi o wspaniałe krajobrazy ❤️

Polecam każdemu kto będzie w Wietnamie 🤩

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało

Ps. Wszystkie dni znajdziesz tutaj:

Ha Giang – Dzień pierwszy

Ha Giang – Dzień drugi

Please follow and like us:
error
fb-share-icon