Geoart: Lord Vader… Dawno temu w odległej galaktyce…

Grupa czterech Jedi wyruszyła o wschodzie słońca do odległej galaktyki Inowrocław żeby powstrzymać Ciemną stronę Mocy która kryła się w lesie… Po krótkiej odprawie zwarta grupą z jednym z odważnych z kujawskich stron, ruszyliśmy szlakiem Lorda Vadera. Gęsty las, błotniste drogi, powalone drzewa utrudniały nam wykonanie zadania. Ale takim śmiałkom jak my nic nie straszne, jeśli  Jasna strona Mocy jest z nami.

Szukając keszy po jasnej stronie mocy, a może ciemnej? Kto to wie ?
Wyprawa do Galaktyki z prędkością Parseki – lawirując pomiędzy X-wingami Rebeliantów, omijając nieprzyjazne Planety, unikając wrogów i szwarc charakterów, Sithów i innych dziwnych mieszkańców, zdobywaliśmy kolejne krążowniki, Gwiazdy Śmierci, droidy i odwiedziliśmy Anakin Skywalkera, Luke Skywalkera, Obi-Wan Kenobi’ego, Palpatine, Hana Solo, Leię Organa, Chewbaccę, Padmé Amidala, C-3PO, R2-D2, Rey’a, Finn’a, Kylo Ren’a, BB-8 i oczywiście Yodę i to kilka razy.

Geoart: Lord Vader

Cudowny dzień, piękne leśne tereny, słonce wyłaniające się zza drzew, wesoła ekipa; fajne, duże pojemniki z wieloma skarbami w środku… czego chcieć więcej 😛

W bardzo wesołym towarzystwie odważnych, wyprawa zaplanowana już duzo wcześniej, zaopatrzeni w niezbędne moce ruszyliśmy żwawo na zdobywanie inowrocławskich skrzynek a przede wszystkim na zdobyciu dwóch geoartów: Lorda Vadera i Korony Władców.

A co to jest geoart? Charakterystyczny wzór na mapie ułożony z keszy; mogą to być syrenki, nutki, kotki czy innego rodzaju kombinacje. Z reguły są to duże to serie skrytek do zdobycia, a ułożony z nich wzór fajnie wygląda na mapie ?

Geoart Lord Vader Super seria dotycząca Gwiezdnych Wojen i historii w niej zawartych. 53 skrzyneczki dotyczące wszystkich postaci, planet czy faktów. Fajna seria leśna w rezerwacie przyrody Balczewo i Rejna. Duży, czysty las, w którym obok keszy znajdziesz przebiegające sarny, jelonki czy dziki. Cudowne miejsce na spacery. Zagadki są łatwe dla fanów Gwiezdnych Wojen ale dla tych co mniej interesują się tematem, też są do rozwiązania. Przykładowe pytania to: imię i nazwisko aktora, który grał postać Luke’a Skywalkera, nazwa planety, ilość liter w jakieś nazwie, rozwiązanie sudoku czy tym podobne. Także jak widać nie takie straszne 😉

Kesze to małe skrzyneczki  zarówno mikro i small ale co najważniejsze – duże, wielkie baniaczki elegancko schowane. Od razu przy takich skrytkach człowiek się cieszy jak znajduję coś tak dużego w lesie. Większość część serii zrobiona samochodowo ale jest kilka miejsc, do których trzeba podejść kilometr czy dwa. Całość zajęła nam mniej więcej 9 godzin oczywiście z piknikiem w trakcie. Wszystkie skrzynki fajnie rozmieszczone, duże pudła wiszące na drzewach czy sprytnie ukryte w leśnym maskowaniu;  śmieliśmy się przy każdej, ze owner ostro bicepsy robi, skoro ma tyle tego typu pudełek 😉 Widać duży wkład i zaangażowanie w ich ogarnięcie a przede wszystkim za zrobienie tak ogromnego geoarta, miliona zagadek świetlnych i cudownych logbooków z głową Vadera.

Geoart: Lord Vader

Geoart: Lord Vader

Najważniejsze postaci z serii w skrócie poniżej:

Yoda był Wielkim Mistrzem Jedi żyjącym w czasie istnienia Republiki. Jedi jego czasów uważali go za jednego z najpotężniejszych i najmądrzejszych członków Zakonu. Mimo niewielkiego wzrostu i sędziwego wieku niezwykle wygimnastykowany i zręczny.

Luke Skywalker to syn Anakina Skywalkera i Padmé Amidali oraz starszy o kilka minut bliźniak Leii Organy. Pierwsze dziewiętnaście lat spędził na Tatooine, wychowywany przez wujostwo. W roku 0 BBY jego wuj kupił dwa droidy – R2-D2 oraz C-3PO. Przypadek sprawił, że jeden z robotów zawierał nagranie z wołaniem o pomoc do Obi-Wana Kenobiego, od siostry Luke’a – aczkolwiek o tym, że w ogóle ma rodzeństwo, Skywalker nie miał pojęcia.

Darth Vader został uczniem i najbliższym współpracownikiem Imperatora Palpatine’a. Dowodził atakiem na Świątynię Jedi, gdzie zabił wielu rycerzy, inni zaś zginęli podczas rozkazu 66. Vader – na rozkaz swego mistrza – zainicjował tym samym Wielką Czystkę Jedi, którą kontynuował przez wiele następnych lat.

Yavin Prime – planeta będąca jasnoczerwonym, gazowym gigantem. Posiada aż 26 księżyców, z czego na jednym z nich – Yavinie 4 – Sojusz Rebeliantów założył swoją bazę.

Geoart: Lord VaderGwiezdne wojny Star Wars – amerykańska trylogia filmów stworzonej przez George’a Lucasa, której akcja rozgrywa się „dawno temu w odległej galaktyce”. Seria została zapoczątkowana w 1977 roku premierą filmu Star Wars (któremu później dodano podtytuł: Część IV – Nowa nadzieja, który stał się światowym popkulturowym fenomenem. W kolejnych latach sukcesy odnosiły kolejne filmy, razem 8 i wszystkie zostało nominowanych do Oscara. Galaktykę zamieszkują ludzie i wiele innych inteligentnych gatunków, często humanoidalnych. Powszechny jest hipernapęd umożliwiający szybkie podróże międzygwiezdne, używane są miecze świetlne, z których korzystają dysponujący Mocą Jedi i wrodzy im Sithowie.

Geoarty zdobyte, towarzystwo wyborne, do tego zwiedzanie miasta i tężni, mega sympatyczni lokalsi. Takie weekendy uwielbiam i chcę już powtórkę.
Fantastyczne miejsca i fantastyczne kesze.

A  post powstał dla następnych poszukiwaczy, którzy znajda tu rady praktyczne: co, jak, ile godzin i chcieliby się także tu wybrać. Jeśli masz jakieś pytania, to pytaj śmiało. Zawsze lepiej się przygotować na zapas, niż ma Ci czegoś zabraknąć w lesie…

Koordy serii:

Geoart: Lord Vader. A jakby nie było, geoarty fajnie na mapie wyglądają 🙂

Please follow and like us:
error
fb-share-icon