Nauka języków za darmo???

Jak najbardziej, bo oprócz lekcji w szkole, możemy uczyć się także na różnego rodzaju aplikacjach czy specjalnych stronach dedykowanych nauczaniu języków obcych.

Ja sama takich aplikacji używam do nauki języków i chcę je Wam właśnie pokazać.

Good morning, bom dia, sawadee, ola, buenos dias

Język angielski, hiszpański a może język rosyjski czy tajski?

Nauka za darmo

Znajomość słówek bardzo często się przydaje w czasie mojej podróży w różne kraje, kiedy nie wszyscy mówią po angielsku, a trzeba się jakoś dogadać.

Ja zaczęłam sama się uczyć jakiś czas temu kilku języków obcych, a teraz ostro pracuję nad językiem tajskim, bowiem jako że mieszkam w Tajlandii to wypadałoby się jakoś porozumiewać z lokalsami. Lub rewelacyjnie po  angielsku, kiedy masz swoich znajomych ze wszystkich stron świata, jak poniżej na zdjęciu 🙂

Według rankingu Google, Top 10 aplikacji do nauki języków to:

  • Busuu
  • Duolingo
  • Rosetta Stone
  • Babbel
  • Memrise
  • SuperMemo
  • HelloTalk
  • Mondly
DUOLINGO

Nauka języków za darmo 🙂

Zaczynamy od mojej ulubionej aplikacji, czyli Duolingo. Uczymy się tutaj wybranego języka na kilka sposobów.

Po pierwsze uczymy się nowych słówek w postaci pisanej, czytanej i mówionej.

Również uczymy się poprzez krótkie historyjki, w których poznajemy nowe wyrazy i ich zastosowanie  w zdaniu.

W aplikacji znajdują się lekcje tematyczne o jedzeniu, ubraniach, zwierzętach, miłości czy rodzinie, a także gramatyka. Uczymy się poprzez kolejne lekcje, zdobywamy punkty i tak jak w grze zdobywamy levele; możemy też brać udział w miesięcznych, tygodniowych czy dziennych wyzwaniach, które bardziej nas motywują do codziennej nauki.

Bardzo fajna aplikacja, korzystam z niej od ponad roku codziennie i uczę się tutaj języka portugalskiego – Me nome é Monika 🙂

Polecam ją dla wszystkich. Wszystko jest tutaj pokazane w bardzo przystępny sposób i bardzo fajny do nauki, dzięki czemu łatwo pamięta się wszystkie słówka.

Nauka języków za darmo – Duolingo jest u mnie na miejscu pierwszym.

Nauka języków za darmo

Nauka języków za darmoMONDLY

Nauka języków za darmo – Mondly – Aplikacja z Rumunii, gdzie możemy się uczyć 33 języków obcych.

Jak sami piszą o sobie w reklamie – Dzięki kursowi Mondly nauczysz się wybranego języka szybko i łatwo. Już po paru minutach zaczniesz zapamiętywać podstawowe słownictwo, budować zdania, mówić całymi wyrażeniami i nabierać umiejętności konwersacyjnych.

Lekcje językowe na zasadzie gier i Quiz Tygodnia poprawią Twój zasób słownictwa, znajomość gramatyki i wymowę jak żadna inna metoda nauki języków obcych.

Nauka języków za darmo

Nauka języków za darmo

Ja na tej aplikacji uczę się właśnie języka tajskiego, bo na wielu, z których korzystałam wcześniej, język tajski nie był niestety obsługiwany – ชื่อของฉันคือ Monika  🙂

Są to codzienne lekcje, na których poznajemy 4 nowe słówka, ich zapis, wymowę i zastosowanie w zdaniu.

Mamy też opcje dodatkowe czyli gramatyka lub chatbox w wybranym języku. Jeśli chcemy mieć więcej lekcji niż jedna dziennie to możemy zakupić pakiet na miesiąc za 39,99 złotych na wybrany język, lub pakiet roczny za 179, 99 złotych.

Jeśli chcesz sprawdzić Mondly dla siebie i wybrać fajną ofertę na naukę języka – sprawdź tutaj w linku – często są fajne promocje Zniżka na lekcje Mondly

uTALK

Nauka języków za darmo – uTalk – Szeroki zakres języków – ponad 140 możliwości w tej aplikacji. Uczymy się tutaj słówek i za każdą wykonaną lekcję dostajemy punkty, za które możemy odblokować następne poziomy. Mamy tutaj lekcje obrazkowe, lekcje, w których musimy zapamiętać słówka, czy lekcje mówione, gdzie aplikacja sprawdza Twoją wymowę.

Jeśli nie mamy punktów, a chcemy uczyć się nowej lekcji to zawsze można kupić żetony. Jedna lekcja to 3,99 zł i w zależności od kwoty zasilenia, mamy możliwość kupienia większej ilości zajęć.

Ja korzystałam wcześniej z wersji darmowej, bo wiem, że jeśli ukończyłam jedną lekcję to dostawałam żetony w wystarczającej ilości na lekcję następną. Więc miałam fajną motywację by skończyć wybraną lekcję z najlepszym wynikiem i mieć następną lekcje za darmo.

Teraz kiedy chcę się uczyć trochę więcej wykupiłam sobie cały pakiet języka hiszpańskiego.

Jeśli także chcesz korzystać z uTalki dla siebie, to koniecznie skorzystaj z mojego linku. Dostaniesz 20% zniżki na zakup dowolnego kursu – Zniżka na kurs uTalk

Język hiszpański jest cool – Te invito a aprender español 🙂

Nauka języków za darmoNauka języków za darmoWORD UP

Nauka języków za darmoNauka języków za darmo – WordUp to najprostszy sposób na naukę angielskich słów i ich głębokie zrozumienie, dzięki zabawnym przykładom z filmów, kreskówek, piosenek, czy słynnych cytatów i nie tylko.

Jeśli nie znamy danego słowa, możemy się go nauczyć przez skojarzenie, znaną scenę z filmu czy obrazek.

Aplikacja jest za darmo, a jeśli chcemy uniknąć reklam w czasie nauki to wtedy możemy zapłacić 88,99 zł za rok abonamentu i nie mamy żadnych reklam w czasie naszych lekcji.

Są tutaj kolejne poziomy znajomości słówek i każdy poziom zawiera tysiąc wyrazów.

Słówka te regularnie się pojawiają co trzy dni, tydzień, miesiąc, pół roku,  aż je zapamiętamy…

Ja nawet słówka, które znam specjalnie wrzucam do przypomnienia, żeby bardziej mi się utrwaliły, lub ich wymowa jest zupełnie inna niż mówił nauczyciel w szkole i trzeba je bardziej podszkolić 😉

 

Nauka języków za darmoITALKI

Strona z lektorami z całego świata, gdzie ja sama jestem tutaj nauczycielem języka polskiego 😉

Italki (https://www.italki.com/i/ref/Gbda0d?hl=pl ), to platforma, gdzie można szkolić swój nowy język z nauczycielem z danego kraju. Można rozmawiać tutaj z native speakerem z każdego kraju w łatwy i przyjazny sposób, dzięki czemu możesz nauczyć się swojego ulubionego i wybranego języka bardzo szybko i wesoło 🙂

Na przykład język hiszpański z Hiszpanem a język angielski z nativem z Ameryki, Anglii czy Australii 🙂

Do wyboru do koloru 🙂 Rozmawiamy tutaj na czacie z lektorem i poznajemy nowy język lub udoskonalamy ten już znany. Sami wybieramy sobie poziom rozmowy, lektora i cenę za lekcję.

Nauka języków za darmoLekcja na tej platformie kosztuje od 15 złoty wzwyż, w zależności od nauczyciela, poziomu i specjalizacji lekcji.

Zapraszam do spróbowania – jeśli Ci się spodoba, to po pierwszej lekcji dostajesz na przywitanie 40 zł do wykorzystania na dalsze konwersacje – LINK

Bo fajnie rozmawiać z lokalsami w ich własnych języku 😛 Jest to jedyna strona, w której za lekcję płacimy – ale mamy tutaj naukę języka na 100 procent z lokalnym lektorem, który natychmiast Ciebie poprawi i nauczy poprawnie wymawiać dane słowo, czy wyrażenie.

COUCHSURFING I GRUPY TEMATYCZNE

Nauka języków za darmo w grupie? Oprócz aplikacji, polecam jeszcze skorzystać z dwóch fajnych możliwości.

  • Grupy tematyczne na Facebooku, gdzie możemy wymienić się językami, ktoś nas uczy hiszpańskiego, a my go języka polskiego.Grupy są po polsku i po angielsku.
  • Couchsurfing, czyli znana strona, gdzie możemy nocować u ludzi z całego świata na zasadzie kanapa za kanapę. Sama z tej strony korzystam w swoich podróżach, więc ją polecam całkowicie. Oprócz noclegów mamy możliwość spędzania czasu z daną osobą a także spotkać się w większym gronie by ćwiczyć swój język. Bardzo wiele takich spotkań jest w Warszawie i bardzo fajnie to wygląda –  https://www.couchsurfing.com

I wiele, wiele innych… Wcześniej korzystałam z wielu innych aplikacji, ale niestety w wielu z nich, trzeba na dzień dobry płacić abonament… Z tych powyżej korzystam za darmo i jest to dla mnie wystarczające.

Jak sami widzicie tych aplikacji do nauki języków obcych jest do wyboru do koloru…

Najlepiej by każdy wybrał sobie sam tą, która najbardziej mu się podoba i w przystępny sposób może pomóc w nauce języków.

Na koniec, napiszcie w komentarzu, z jakich aplikacji Wy korzystacie podczas nauki języków i czy Wam się to przydało w czasie Waszych podróży po świecie?

Nauka języków za darmo?

Jak najbardziej 🙂

Please follow and like us:
error
fb-share-icon