Największa farma strusi w Malezji to jedna z fajniejszych atrakcji na południu tego kraju. Farma mieści się na południu Malezji w mieście Johor Bahru.

Chętni mogą poznać strusie z bliska i nacieszyć oczy największymi znanymi gatunkami ptaków, a także podejść do nich, pogłaskać czy nakarmić. Farma ta jest największą farmą strusi w Malezji, która posiada ponad 200 strusi małych i dużych.

Tutaj możemy zobaczyć zarówno młode pisklęta, jak i dorosłe strusie w pełnym rozmiarze

Większość ptaków jest ogrodzona, ale niektóre z nich swobodnie wędrują sobie po farmie, co pozwala odwiedzającym podejść do nich blisko i zrobić sobie z nimi zdjęcia. 

Super miejsce dla małych i dużych 🙂

A skąd się tu w ogóle wzięłam? Farma strusi w MalezjiZupełnie przez przypadek 🤩

Tym razem wybrałam się na południe kraju w stronę Singapuru by zwiedzać kolejne miasta w Malezji i jakoś przypadkowo wybór padł na miasto Johor Bahru.

Miasto JB w skrócie położone tuż przy granicyz Singapurem, więc z okien mojego mieszkania widzę już singapurskie wieżowce 😋

Miasto sympatyczne ale jakoś największą atrakcją była dla mnie Farma Strusi 🤩Farma strusi w MalezjiFarma strusi w MalezjiPołożona na samym krańcu Malezji mała farma licząca około dwustu strusi. Możemy tu nie tylko zobaczyć te piękne zwierzaki ale także poznać ich naturalne zachowania, zobaczyć jak wyglądają strusie niedawno wyklute z jajek czy poznać ciekawostki na ich temat.

Nie wiem czy wiecie ale jedno jajo strusie może ważyć do trzech kilo i możemy mieć z niego jajecznicę na kilkanaście osób. Farma strusi w MalezjiFarma strusi w MalezjiFarma strusi w MalezjiOprócz jajecznicy możemy w restauracji tuż obok spróbować strusiego omletu czy pysznych satay (mięsny szaszłyk) z mięsa strusia.

Także do wyboru do koloru.

A jeśli ktoś chciałby coś zakupić bardziej trwałego na pamiątkę to zawsze można kupić sobie pięknie malowane jajo jako wydmuszkę i mieć z tego piękną dekorację w domu czy małą lampkę.

A także zakupić portfel lub buty że strusiej skóry, ze sklepu, który mieści się tuż obok. Farma strusi w Malezji Taki portfel kosztuje około w przeliczeniu na polską walutę około 200 złotych a buty 600 – taka informacja dla chętnych. Jeśli chodzi o ozdoby czy wszelkiego rodzaju gadżety ze skorupy jaja strusia to ceny już się zaczynają od 30 złotych.

Bardzo fajny sklep, w którym właścicielka tez chętnie tłumaczy co z czego jest dokładnie wykonane i jak się to produkuje.

Ogólnie cała farma to bardzo fajne miejsce dla małych i dużych, gdyż ja mimo już wielu lat na koncie, sama miałam tam super zabawę nawet jak mnie strusie zaczepiły parę razy i niechcący ugryzły przy jedzeniu 🤣Farma strusi w Malezji TAKA CIEKAWOSTKA:

Strusie nie lubią błyskotek, więc dziewczyny uważajcie na swoje złote lub srebrne bransoletki czy wisiorki bo strusie będą na was szczególnie chętne 🤣 I i będę chciały zjeść Waszą bransoletkę.

Farma strusi w MalezjiFarma strusi w MalezjiTaka informacja, o której może też nie wszyscy wiedzą to to, że strusie to największe z żyjących współcześnie ptaków, a jajko strusia starczy na kilkanaście wygłodniałych osobników przy stole, bowiem ma wielkość 30 małych jajek kurzych. 

Niestety z racji wielkości i ceny przede wszystkim, jest to mało spotykana rzecz na naszych stołach, a szkoda…

A ile kosztuje takie jajo na farmie?

Wszystko zależy od wielkości ale średnio można powiedzieć, że 80 zł za kilo.

Kiedy jest dużo jaj na farmie (okres lęgowy) –  to oczywiście możemy takie jajo kupić dla siebie i w domu przygotować coś z niego dla całej rodziny.Farma strusi w MalezjiRADY PRAKTYCZNE  – Desaru Ostrich Farm

  • Farma jest otwarta codziennie od godziny 10 do 18,
  • Bilet kosztuje dla dorosłego 25 złotych,
  • Jeśli chcemy nakarmić zwierzaki to możemy dodatkowo za 5 złotych zakupić wiązkę liści i kukurydze do karmienia,
  • Najlepiej tu spędzić godzinkę lub dwie bo farma jest spora i żeby wszystko zobaczyć i nakarmić zwierzaki potrzebujemy trochę czasu… a karmienie strusi jest nad wyraz zajmujące,
  • W restauracji obok jeśli chcemy skosztować coś z mięsa czy jaja strusiego to należało by przybyć tutaj w  godzinach porannych, gdyż wieczorem już wszystko jest wysprzedane i pozostaje się nam obyć tylko smakiem,

Kto z Was był na takiej farmie i jadł jajecznicę z jaja strusia??? 

Ja na jedzenie się nie załapałam, więc może następnym razem 🤩

Na mapie naszą farmę znajdziesz tutaj: https://goo.gl/maps/N162xZgquB2TTigv7


Największa farma strusi w Malezji to super miejscówka na poznanie tych wspaniałych ptaków i przyjrzenie się im z bliska. 

Naprawdę rewelacyjne uczucie kiedy możemy zobaczyć jak na nas zerkają i polują na swój obiad lub na nasze błyskotki 🙂

Dla mnie miejsce rewelacja i polecam je Wam z całego serca 🙂 

 

 

Please follow and like us:
error
fb-share-icon