Dragon Crest w Krabi to jeden z pierwszych moich górskich szlaków w Tajlandii, czyli Tap Kak Hill 🙂

Jeśli jesteś w południowej części Tajlandii, na Krabi, to koniecznie wygospodaruj sobie jeden dzień wolny na górski trekking, na jeden z najwyższych szczytów w okolicy. Bo Krabi to nie tylko piękne plaże i morze ale także wiele parków narodowych, idealnych na piesze wędrówki. Jednym z nich jest właśnie Ngon Nak Nature Trail at Mu Ko Phi Phi National Park a w nim szlak na przepiękny punkt widokowy na całe Krabi i Morze Andamańskie.

Nasza „Smocza Grań” w tłumaczeniu na język polski to jeden ze szczytów w Krabi, o wysokości 565 metrów n.p.m., na który można wejść prosto z plaży. I to tylko trzy godziny drogi na szczyt by móc podziwiać całe Krabi dookoła.

Dragon Crest Krabi

Dragon Crest Krabi

Niby nic, ale miejscami bywało ciężko. Tym bardziej, że po drodze spotkała mnie jeszcze ulewa (pierwsza w tym dniu), więc po chwili cały szlak stał się jednym wielkim błotkiem. Ale na szczycie widoki cudowne, więc od razu człowiek zapomniał, że było mokro i ślisko.

Dla odważnych, na samym szczycie, są dwa wyjątkowe miejsca, gdzie można sobie zrobić zdjęcia, stojąc nad przepaścią… Na zdjęciu wygląda to niepozornie, ale w rzeczywistości wchodzi się na małą skalę z małą linką do pomocy, by móc w miarę bezpiecznie stanąć czy usiąść do zdjęcia. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi 😉

Trasa górska liczy około czterech kilometrów od punktu startowego do najwyższego punktu widokowego. I na pełną ośmiokilometrową wędrówkę powrotną najlepiej przeznaczyć co najmniej 6 godzin, by na spokojnie maszerować i relaksować się na wielu punktach widokowych po drodze. Oczywiście trasę można zrobić w 4 godziny, ale chyba nie po to tam idziemy by biec, czy na szczycie być tylko jedna minutę.

Jak dostać się na szlak Dragon Crest Mountain?

Dragon Crest Mountain znajduje się w prowincji Krabi, około 15 kilometrów na północny zachód od plaży Ao Nang. Start znajduję się przy plaży Tubkaek Beach i stamtąd ruszamy na szlak. Na punkt startowy możesz dojechać samochodem, skuterem czy rowerem. Tutaj parkujemy przed wejściem do parku narodowego i idziemy na szlak.

Dragon Crest Krabi

Poniżej link do mapy: Dragon Crest na mapie 

Dla osób szukających mocniejszych wrażeń, polecam trochę dłuższą trasę, gdzie po drodze możemy także zobaczyć wodospad i małe źródełko. Poniżej jest screen z MAPS.ME z mojej wycieczki. Trasę wtedy zaczynamy tuz zaraz za hotelem Sofitel, gdzie parkujemy i tutaj mamy dwie możliwości naszej trasy.

Pierwszą z nich jest rozpoczęcie szlaku od małej odcinki w prawo, gdzie mamy znak drogowy… ale tutaj łatwo się pogubić 😉 Więc polecam bardziej drugą opcję, czyli szlak zaczynający się na terenie wyrobiska po złożach piasku. Trzeba przejść drogą przez hałdy i kierować się na ścieżkę do lasu.

I tam już mamy nasz szlak na szczyt 🙂

Jak wymagająca jest trasa?

Trasa Dragon Crest Mountain prowadzi do punktu widokowego i jako taka prosta zarówno w górę i w dół. Ścieżka jest w większości dobrze oznaczona i łatwa do przejścia. W kilku miejscach są bardziej strome momenty, gdzie trzeba się trochę wdrapać ale raczej bez większego wysiłku. Przy normalnej kondycji, raczej każdy powinien dać radę.

Co bardzo ważne, na szlak przygotuj sobie buty trekkingowe lub przynajmniej adidasy. Szlak jest prosty ale maszerowanie w klapkach po kamieniach może bardzo być uciążliwe. Tym bardziej, kiedy po drodze może spotkać Ciebie burza i po kamieniach będziesz się ślizgał, a to może być już niebezpieczne.

Dragon Crest Krabi

Dragon Crest Krabi

Dragon Crest KrabiKiedy najlepiej zacząć szlak?

Najlepiej na Dragon Crest wystartować z samego rana, kiedy nie jest jeszcze bardzo gorąco. A co ważne, nie będzie też wielu turystów na szlaku. Większość ludzi wybiera się tam po śniadaniu, więc Ty jeśli zaczniesz swoją przygodę o 7 czy 8 rano, to na godzinę 13, czyli w sam raz na lunch, będziesz już na plaży z powrotem.

Dragon Crest Krabi

Dragon Crest KrabiCo ze sobą zabrać na szlak?

  1. Zabierz ze sobą wodę. Najlepiej trzy litry na głowę. Na szlaku nie ma sklepików i po drodze nic nie kupisz.
  2. Zabierz ze sobą jakieś przekąski czy nawet śniadanie lub lunch. Jest kilka punktów widokowych, na których możesz spokojnie usiąść, zjeść i podziwiać widoki.
  3. Weź ze sobą krem ​​z filtrem.
  4. Zabierz również spray na komary.
  5. W zależności od pogody przyda się także płaszcz przeciwdeszczowy. W porze monsunowej, pada czasem codziennie.
  6. Skorzystaj z toalety przed szlakiem, potem nie ma toalet.

Dragon Crest Krabi

Dragon Crest Krabi

Dragon Crest Krabi Na samym szczycie Dragon Crest?

Widoki na samym szczycie są zapierające dech w piersiach. Możesz zobaczyć dziesiątki wysp na Morzu Andamańskim w jedną stronę i całe Krabi w drugą.

Dragon Crest Krabi

Dragon Crest KrabiWspaniale jak jesteś z kimś, to wtedy ta druga osoba może zrobić Ci zdjęcie na jednej z płyt ze zwisającymi nogami nad przepaścią. Ogólnie jeśli ktoś się boi wysokości – odradzam!!! Bo jest niebezpiecznie!!!

Dragon Crest Krabi

Po drodze możemy zobaczyć także wodospad i wiele tablic edukacyjnych z informacją o otaczającej nas roślinności. Także nie dość, że mamy wspaniałe widoki ze szczytu, to jeszcze możemy poczytać jakie rośliny i drzewa tam żyją i co nas dokładnie otacza.Dragon Crest KrabiDragon Crest Krabi

Dragon Crest w Krabi to wspaniała trasa, super widoki i świetny szlak. A przede wszystkim, fantastycznie spędzony aktywnie czas. Bo oprócz leżenia na plaży, możemy zobaczyć super widoki i poczuć się przez chwilę, jak w prawdziwych górach. W czasie mojej przygody, cały dzień mimo dwóch ulew, obolałych wszystkich kończyn, bo tylko 20 km w nogach i straconego paznokcia 😉 uważam za bardzo udany i był to jeden z fajniejszych dni na Krabi.

Dragon Crest Krabi

Jeśli jesteś w Krabi, jest to punkt obowiązkowy, oczywiście oprócz leżenia na plaży 😉

Na chwilę obecną, jest informacja od tajskich władz, że od 1 lipca dla wszystkich zaszczepionych turystów, będzie otwarta wyspa Phukhet, więc już powoli możesz zacząć planować swoje wakacje czy nadchodzący urlop zimowy.

Aczkolwiek przed swoim wyjazdem, upewnij się także, że w miejscu Twojego wymarzonego urlopu, wszystkie atrakcje turystyczne, hotele, muzea, baseny, sklepy, restauracje czy bary będą już otwarte i dostępne. Nie ma nic gorszego niż wyjazd w dane miejsce i siedzenie w czterech ścianach w hotelu.

Dlatego jeśli nie chcesz sam organizować swojego pobytu lub nie masz na to czasu i siły, możesz skorzystać z jednego z biur podróży w Polsce, na przykład Rainbow Tours. W ostatnim czasie pojawiło się w ich ofercie wiele promocji na oferty last minute, jak i również zorganizowane wycieczki do Tajlandii 🙂

Zamiast siedzieć i kombinować, gdzie jechać i co można a co nie; jadąc z biurem podróży, korzystasz z ich usług i wszystko masz podstawione pod nos.

Tajlandia czeka właśnie na Ciebie.

Odważ się i wyrusz na jej podbój 🙂

I na podbój Dragon Crest 🙂


A na koniec jeszcze rada podróżniczki, gdzie szukać najlepszych biletów lotniczych do Tajlandii i nie tylko ?

Ja używam wyszukiwarki Skyscanner i zawsze tutaj sprawdzam wszytko dokładnie, analizuję co jak i za ile i dopiero wtedy wybieram najlepszy według mnie lot.

Tobie też polecam – kliknij tutaj Skyscanner, a już będziesz miał wszystkie loty na całym świecie w jednym miejscu.

 

Please follow and like us:
error
fb-share-icon