Warszawskie świąteczne iluminacjeWarszawskie iluminacje świąteczne, czyli światełka jak co roku rozświetlają nasza stolicę. Za każdym razem pojawia się ich więcej i w innych częściach miasta. Świąteczny spacer wzdłuż pięknie rozświetlonych ulic ma swój niepowtarzalny urok i klimat. 

Ja zawsze co roku robię sobie spacerowniki wzdłuż najbardziej oświetlonych uliczek Warszawy i mimo, ze świąteczne światełka już widziałam kilkanaście razy; to za każdym razem się nimi zachwycam.

Są to oświetlone główne ulice a przede wszystkim Trakt Królewski od Starówki do Łazienek Królewskich, Wilanów i Pałac, ulica Ząbkowska, Francuska, Fontanny na Podzamczu i wiele innych.

Warszawska iluminacja świąteczna jest największą w Polsce i jedną z najbardziej okazałych w Europie.

A ostatnio uznana za najpiękniejszą, wyprzedzając tym samym iluminacje w Londynie, Berlinie czy innych europejskich miastach.

Jest klimatycznie, świątecznie i pięknie.

Zobaczcie zresztą sami.

Warszawskie świąteczne iluminacje

Bielańska karuzela

Ogrody Królewskie w Wilanowie

Warszawskie świąteczne iluminacje

Najpiękniej rozświetlona ulica Nowy Świat

Wilanów

Wilanów

Multimedialny Park Fontann

Aleje Ujazdowskie

Mariensztat

Paw – Aleje Ujazdowskie

Plac Grzybowski

Ciasteczkowy Ludek – Wilanów

Warszawskie świąteczne iluminacje. Kto jeszcze nie był ma ostatnia szansę. Dekoracje świąteczne na ulicach Warszawy będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2019 roku. A z takich technicznych spraw to –  warszawska iluminacja, gdyby miała postać pojedynczego łańcucha liczyłaby 680 km długości. Dekoracje składają się z blisko 4,5 mln energooszczędnych diod eko-LED i prawie 1300 elementów dekoracyjnych iluminacji latarniowych, przewieszek, girland, kurtyn świetlnych, sopli i dekoracji wolno stojących. Dekoracje do stolicy przywiozło 60 tirów, a montuje je 50 pracowników, wykorzystując 10 podnośników koszowych.

Robi wrażenie, prawda? 🙂 Zobaczymy jak będzie za rok 🙂

 

Please follow and like us:
error
fb-share-icon