Skarby z podróży, czyli geocachingowe perełki 🙂

Jak wszyscy wiedzą GeoZakręcona powstała w połowie od słowa geocaching – Geo -. Co to jest dokładnie –  zobacz w linku, jeśli jeszcze nie wiesz: Geocachig aktywny sposob spędzania wolnego czasu.

W skrócie to szukanie skarbów za pomocą koordynatów GPS, a skrytki te są umieszczonych na całym świecie.

Również w czasie swoich podróży, staram się za każdym razem znaleźć takie skrytki.

Nie dość, że pokazują one najważniejsze zabytki w danym miejscu, to także bardzo często,  przedstawiają historię i ciekawostki, których czasem nie znajdziesz w oficjalnych przewodnikach, gdyż wiedzą o nich tylko lokalni. Często przedmioty, których się szuka, to małe skrytki pochowane w zwykły  tradycyjny sposób, czyli gdzieś pod kamieniem, na drzewie, w budce dla ptaków.  Ale czasami znajduje się wielkie, ogromne i fantastyczne pudełka.

Ja takie duże i kreatywne skrytki nazywam perełkami i poniżej właśnie chciałabym przedstawić takie wspaniałości z ostatnich wyjazdów. Pomysłowe, ciekawe, zabawne czy poważne z użyciem elektryki, czy nawet karty kredytowej 😉

Zapraszam do galerii 🙂

Skrytki pochodzą z Niemiec, Holandii i Danii.

Nie piszę dokładnie co i gdzie, by nie psuć zabawy osobom szukającym 🙂Skarby z podróży, czyli geocachingowe perełkiSkarby z podróży, czyli geocachingowe perełkiSkarby z podróży, czyli geocachingowe perełkiSkarby z podróży, czyli geocachingowe perełkiTo tylko część ciekawych skrytek w galerii.

Takich perełek jest mnóstwo i fajnie, że ich właściciele zrobili coś tak fantastycznego.

Poniżej jeszcze filmiki, które pokazują zabawę w szukanie skarbów 🙂

Super cache w Berlinie

Kesz jak z horroru

Rowerowy kesz


Skarby z podróży, czyli geocachingowe perełki 🙂

I co myślisz o takich „skarbach”?

Bawisz się w geocaching?

Daj znać w komentarzu 🙂

Please follow and like us:
error
fb-share-icon