Fajerwerki w Sydney.

Jednym z moich wielkich marzeń od małego było zobaczenie słynnych fajerwerków w Sydney.

Zawsze w telewizji w każdej relacji to właśnie w Australii były pierwsze największe fajerwerki z okazji przywitania nowego roku. Do tej pory zawsze w telewizji a teraz mogłam je zobaczyć na żywo.

Fajerwerki w Sydney, słynna Opera i most Harbour – magiczne miejsca, które mogłam doświadczyć na żywo.

Było super brać w tym udział osobiście. Ale jak było naprawdę???  Fajerwerki w Sydney

Z racji tego, że przywitanie nowego roku w Sydney to wielkie wydarzenie to są tutaj wszędzie dzikie tłumy.

I każdy chce zobaczyć fajerwerki z najlepszego miejsca.  Fajerwerki w SydneyNiestety wcale to nie jest takie proste.

Po pierwsze fajerwerki są nad budynkiem Opery oraz Harbour Bridge, więc to tutaj są najlepsze miejscówki na oglądanie pokazu. Ale to wszystko zależy co chcemy tak naprawdę zobaczyć…

Wszystkie lepsze miejsca dookoła Opery i mostu są biletowane. Fajerwerki w SydneyFajerwerki w SydneyA żeby być w najlepszym miejscu ludzie już kupują bilety miesiące wcześniej.

Część biletów jest darmowa na wszelkie skwerki, parki gdzie można usiąść i zrobić piknik z przyjaciółmi (darmowa ale potrzebujemy wejściówkę online) ale większość miejsc jest płatnych od 100 złotych do nawet 2000 – za piknik z jedzeniem i butelką wina.

Dlatego w wielu darmowych miejscach ludzie już zajmują najlepsze miejscówki od rana i czekają na wybicie północy.Fajerwerki w SydneyFajerwerki w SydneyNiektórzy czekają parę godzin a niektórzy nawet 15!!!

W związku z tym śmiesznie wygląda otoczenie pięknej Opery kiedy dookoła siedzą ludzie na ziemi i czekają i trochę wyglądają jak bezdomni…Fajerwerki w SydneyFajerwerki w SydneyCo ciekawe czasem w darmowym miejscu, w którym ja byłam miałam lepsze widoki niż mój znajomy, który za bilet do parku zapłacił 200 złotych.

Dlatego trzeba wiedzieć co gdzie i jak 😋

Najlepiej być w miejscu, w którym mamy widok zarówno na Operę i Harbour Bridge bo to tak naprawdę jest to co widzimy w telewizji.

Fajerwerki tak naprawdę są dwa razy. Pierwsze o 21 a drugie o północy.

Ludzie siedzą, piknikują i czekają na pokaz. Fajerwerki w SydneyFajerwerki w SydneyFajerwerki w SydneyWe wszelkich miejscach jest zakaz spożywania alkoholu ale mimo, że chodzi Policja dookoła, to tak każdy sobie jakoś radzi…

Jeśli Policja zobaczy pijących to grzecznie każe wylać alkohol.

Ogólnie policjanci są tu bardzo przyjaźni i pomocni.Fajerwerki w SydneyFajerwerki w SydneyPo pokazie, który trwa 15 wszyscy rozchodzą się grzecznie do domów.

Są też tacy, którzy przychodzą godzinę przed północą i wbijają się bezczelnie przed ludzi by tylko zająć lepsze miejsce.

Fajerwerki w Sydney – Czy warto?

Warto być i doświadczyć to wszystko na własne oczy i spełnić marzenie by być w wielkiej Australii i zobaczyć fajerwerki na własne oczy.Fajerwerki w SydneyFajerwerki w SydneyFajerwerki w SydneyAle!!!

Spodziewałam się czegoś bardziej zaskakującego. Było pięknie, było magicznie ale zabrakło tego wow.

To moja osobista opinia – może już widziałam lepsze fajerwerki a może spodziewałam się czegoś większego.

Do domu wracałam lekko zawiedziona…

Ale spędziłam Sylwestra w towarzystwie przesympatycznej Warszawianki – nie ma to jak dwie dziewczyny z Warszawy spotkają się w dalekiej Australii – świat jest mały 😋Fajerwerki w SydneyI kolejnego dnia wspólnie weszłyśmy w Nowy Rok z przytupem spełniając kolejne marzenie 🤩

Do domu wróciłam późno w nocy i degustując australijskie wino oglądałam na żywo Sylwestra w Tajlandii.

Ot taki Sylwester w Australii 🤩

Mam nadzieję, że Wasz Sylwester był bardziej emocjonujący.

Fajerwerki w Sydney – rady praktyczne:

 • Tak jak wspomniałam wcześniej jest wiele miejsc w Sydney, z których można zobaczyć piękne fajerwerki.
 • Musimy wybrać czy mamy widok tylko na Operę, czy tylko na Most Harbour czy na oba punkty.
 • Wiele miejsc jest bezpłatnych, ale tutaj trzeba przyjść wcześnie by zająć najlepsze miejscówki. Niektórzy już przychodzą w południe z całym prowiantem, kocami, piciem i wszystkim innym. Na miejscu naszych pikników są oczywiście stoiska z jedzeniem – burgery, hot dogi, lody, alkohol  – ale cena jest sylwestrowa, są zawsze duże kolejki i lepiej mieć swój prowiant na cały dzień.
 • Natomiast większość miejsc jest płatna od 30$ w górę do nawet 2 tysięcy złotych za piknik w Botanical Garden przy Operze z przekąskami i butelką wina.
 • Możemy także obserwować fajerwerki z wody z wynajętej imprezowej łódki, tutaj koszt zaczyna się od 600$ w górę w zależności co jest w cenie.
 • Niestety nawet miejsca bezpłatne są biletowane i musimy mieć wejściówkę ze strony online by wejść do środka za bramki. Dlatego najlepiej zabookować sobie płatne/ bezpłatne wejściówki na miesiąc/ dwa wcześniej by mieć pewność, że wejdziemy tam gdzie chcemy,
 • Każde miejsce jest sprawdzane i ogrodzone w celach bezpieczeństwa.
 • Na mapce poniżej widać najlepsze miejscówki, pomarańczowe są płatne a czerwone darmowe ale z limitem miejsc.
 • W Sylwestra od godziny popołudniowych zawieszane są trasy tramwajów, statków i zmieniane stacje pociągowe. Żeby dopłynąć do jakiegoś punktu promem można to zrobić tylko do godziny 16.
 • Po fajerwerkach ruch jest wznawiany, mniej więcej od godziny 00.35 zaczynają pływać promy i zaczynają kursować pociągi przez centrum Cicular Quay.
 • Powrót po fajerwerkach jest darmowy w komunikacji miejskiej.

Fajerwerki w Sydney – najlepsze według mnie miejsca:

Stąd najlepiej widać fajerwerki ponieważ mamy widok zarówno na Operę jak i na Harbour Bridge.

Niestety tutaj najlepsze lokalizację są płatne. Od 30$ za miejsce w parku do 600$ za elegancki stół z przekąskami i winem.

 • Cremorne Point

Ja właśnie tutaj spędzałam Sylwestra i dla mnie to miejsce było idealne. Perfekcyjny widok na Operę i Most, bezpłatne, do tego z pięknym zachodem słońca nad miastem i na trawce nad wodą.

Na mapie  https://goo.gl/maps/SiBryPkf7DTkBhjf7

 • McMahons Point

Kolejne idealne miejsce z widokiem zarówno na Operę jak i na Most Harbour.

Wejście bezpłatne.

Na mapie  https://goo.gl/maps/WcEQhd2BoZaXmBEt7

Kolejne idealne miejsce z widokiem zarówno na Operę jak i na Most Harbour.

Wejście bezpłatne.

Na mapie  https://goo.gl/maps/ziSzJrd5qNx25jGJA

W tej lokalizacji jesteśmy blisko opery i musimy kręcić głową jeśli chcemy oglądać w tym samym czasie fajerwerki nad mostem.

Ale widok na fajerwerki nad Operą idealny.

Miejsce darmowe, ale trzeba być wcześniej by zając dobre miejsca.

W tej lokalizacji jesteśmy dokładnie pośrodku mostu i opery i musimy kręcić głową raz tu raz tam 🙂

Ale widok na fajerwerki nad Operą i Mostem Harbour idealny.

Miejsce darmowe, ale trzeba być wcześniej by zając dobre miejsca.

 • Kirribili Point

Miejsce z widokiem zarówno na Operę jak i na Most Harbour. Aczkolwiek most jest bardzo blisko i tracimy efekt fajerwerków widzianych nad mostem.

Idealne z widokiem na Operę.

Wejście bezpłatne.

Na mapie https://goo.gl/maps/WAoUFK8uWpfr1Tx19Fajerwerki w SydneyWszystkie wypisane miejsca, ceny i zasady wejścia znajdziesz tutaj na stronie: Fajerwerki w Sydney miejsca


Fajerwerki w Sydney

Który punkt najlepiej wybrać?

To zależy na czym nam najbardziej zależy.

Jeśli jesteśmy w kilka osób fajnie udać się na piknik wcześniej i razem świętować w oczekiwaniu na pokaz fajerwerków.

Jeśli jesteśmy sami trochę słabo siedzieć parę godzin by przez 15 minut oglądać fajerwerki.

Można także udać się do wielu restauracji i mieć sylwestrową kolację za 800$ w okolicach mostu, czy wypłynąć na rejs łódką i obserwować fajerwerki z wody.

Wszystko zależy od grubości naszego portfela 🙂

 

Please follow and like us:
error
fb-share-icon