Blondynka w muzułmańskim kraju – wywiad Onet. Ciekawy wywiad dotyczący mojego życia w Malezji: „Blondynka w muzułmańskim kraju podróżuje samotnie”

Monika Karlińska w lutym 2020 r. rozpoczęła swoją podróż życia dookoła świata. Katar, Indie, Tajlandia, Kambodżą, Singapur…

Obecnie jest w muzułmańskiej Malezji, skąd planuje kolejne podróże.

Zapraszam do artykułu na stronie Onet Blondynka w muzułmańskim kraju podróżuje samotnie

Dlaczego właśnie Malezja?

Malezja od zawsze była na liście moich krajów do zobaczenia. I co śmieszne dokładnie 2 lata temu, kiedy miałem kupiony bilet do Malezji z Krabi w Tajlandii, przyszedł lockdown i wszystkie loty zostały anulowane.

Lot z Krabi do Kula Lumpur miał być dokładnie 4 marca 2020 r. i właśnie 4 marca miałam taki sam lot tylko dokładnie po dwóch latach.

Wstępny plan na Malezję był na 3-4 tygodnie tak, żeby na spokojnie wszystko zobaczyć, a dalej udać się do Singapuru i w dalszą drogę…

Niestety albo stety zakochałam się w Malezji i zostałam tam trochę dłużej, bo aż trzy miesiące, czyli tyle na ile pozwalała mi wiza.

W międzyczasie byłam także na Borneo podziwiać nosacze, orangutany, latać na paralotni oraz podziwiać lokalne życie, a także tydzień w Singapurze.

Po Singapurze znowu wróciłam do Malezji do „mojego domu” w Kuala Lumpur i stąd już dalej udałam się do Indonezji…

W sumie w Malezji spędziłam trzy i pół miesiąca, przejechawszy ją wzdłuż i wszerz.

Malezja to kraj muzułmański, o czym nie wszyscy wiedzą. Jak się czujesz tam jako kobieta?

Malezja to kraj muzułmański, ale tak naprawdę są tutaj trzy główne wyznania religijne, ponieważ mieszkają tutaj trzy grupy wyznaniowe: Muzułmanie, Chińczycy oraz Hindusi.

Oczywiście przeważają muzułmanie, którzy są na każdym kroku, ale należy wiedzieć, że nie każdy muzułmanin zachowuje się tak samo.

Jest to szczególnie zróżnicowane, kiedy poznamy wielu muzułmanów dookoła i zobaczymy, że każdy mimo tego samego wyznania prowadzi inny styl życia.

Na początku trochę się obawiałam, jak to wszystko będzie wyglądało, bo jakby nie było Polacy mamy bardzo małą wiedzę na temat islamu, tej religii i kultury.Hari Raya i Ramadan w MalezjiWięcej przeczytasz w samym artykule  – „Blondynka w muzułmańskim kraju podróżuje samotnie”

Dajcie znać co sądzicie o Malezji i czy też się zakochaliście od pierwszego wejrzenia jak ja?

Dla mnie Malezja to wielkie zaczarowanie tym krajem i wiem dobrze, że jeszcze tam wrócę i to pewnie nie raz 🙂

Please follow and like us:
error
fb-share-icon